Лікувальний масаж у Харкові

 м. Харків, вул. Пушкінська, 32 

 

  (097)-697-20-48, (063)-183-10-54 

     Оксана - (непарні дні)

(068)-600-11-60, (093)-288-01-81

    Інна - (парні дні)

Коли потрібно робити або не робити масаж спини?

Наше тіло це дивна за геніальністю інженерна конструкція. Пропорції, розміри органів, час народження нових клітин, час метаболізму, час передачі сигналів (подразників) та час реакцій на них ...– заворожують своєю точністю та бездоганністю.... ВСЕ розраховано так, щоб конструкція (тіло людини, її розум) надійно функціонувала за певних умов, мала змогу виконувати величезну кількість різноманітних рухів, була здатна мислити, творити, приймати рішення та бути вдячною своєму геніальному Інженеру-життєдавцю!

Зосередимо нашу увагу на спині. Тому що запит на масаж спини – найбільший.

Спина втомлюється від великого та тривалого навантаження на одні мʼязи та мінімальне навантаження на інші м’язи. З’являються “сліпі м’язові зони” для нервової системи.

Групи м’язів, які рідко використовуються конструкцією (людиною), нервова система зупиняє задіяти. Відбувається стійке усунення акцентів фізичного навантаження отже і фізичних реакцій. Згодом формується “інша функціональна система” з безліччю компенсацій. І все за для того, щоб конструкція продовжувала нормально функціонувати.

Завдання масажиста на цьому етапі – з’ясувати, які мязи “працеголики”, а які “ледарі”. Потім вибудовувати алгоритм та послідовність використання різноманітних технік масажу спини.

У масажі спини відіграє велику роль психоемоційний стан людини.

Тобто які барви почуттів та емоцій притаманні пацієнту протягом тривалого часу (місяці, роки). Наприклад тривалий стрес “сковує” м’язи, які підіймають лопатки, трапецієподібний м’яз... Плечі підіймаються, голова трохи нахиляється вперед, грудний відділ йде у яскравий лордоз (сутулість), ми нібито ховаємося від проблеми, яку викликає тривалий стрес. В цьому випадку масаж спини другорядний. Важливо самостійно виконувати вправи на опрацювання емоцій, “застряглих” у м’язах.

Також на стані м’язів спини відображається порушення функцій внутрішніх органів. Наприклад, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки буде відображатися на м’язах спини на рівні хребців Т5-Т8 грудного відділу. Це буде супроводжуватися в слабкій, але постійній та ниючий білі. М’язи у цьому регіоні ущільнюються, активуються тригерні точки...

Але як зрозуміти де джерело проблеми – безпосередньо у м’язах чи внутрішніх органах? Як що після двох сеансів масажу спини біль не зміщується у бік зменшення – не слід продовжувати робити масаж спини. Проблема не в м’язах! Ми відчуваємо біль у регіоні спини, але причина криється у внутрішніх органах.

Причина болю у спині

Також причиною болю у спині може бути тривалий запальний процес у фасеткових суглобах (це маленькі по розміру суглобчики хребта). В наслідок цього утворюються кісткові розростання невеликих розмірів – остеофіти. Вони обмежують градуси кручення фасеткового суглоба. Налідком захисного рефлексу є спазмування прилеглих м’яких тканин. Воно може виявлятися досить яскраво – зміна пози (зігнутість вперед, у бік), поява сколеозу. При цьому нервовий корінець, нервові волокна не зачіпляються. Масаж спини у цьому випадку не рекомендується!!!

Часто різкий, нестерпний, неприпиняючий біль у різних регіонах спини може викликати грижа міжхребцевого диску. Міжхребцеві диски дозволяють хребту робити різноманітні рухи (згинання, розгинання, стискання, витягування, ривкові рухи...) при великих та середніх механічних навантаженнях. Міжхребцеві диски є свого роду амортизаторами.

Як влаштований міжхребцевий диск та що у ньому може зламатися?

Спробуємо порівняти його з круглим басейном. “Стінка басейну” міжхребцевого диску складається з щільної волокнистої хрящоподібної тканини, а у середині басейну знаходиться желеподібна маса – пульпозне ядро. Під впливом тривалих навантажень – одне за одним волокна потроху тріскаються протягом певного часу (місяці, роки) а згодом руйнується “стінка басейну”. Через “тріщину у басейні” просочується желеподібне пульпозне ядро. З’являється частина ядра, яка випинає. Ця частина має назву – грижа міжхребцевого диску. Вона може тиснути на спинномозковий нервовий корінець або на спинний мозок.

Це момент виникнення болю, неприємних відчуттів в інших регіонах (тобто у напрямку пролягання нерва, корінець якого притиснутий). Наприклад, защемлення відбувається на рівнв L5-S1 попереково-крижового відділу. Як правило поперек та крижа боліти не будуть. Біль відчувається у сідницях, тазостегновому суглобі, задній поверхні стегна, латеральній поверхні литкового м’яза та стопи.

Масаж спини, сідниць, ніг, стоп НЕ ДОПОМОЖЕ!!! В цьому випадку масаж спини стоїть не на першому місті у лікуванні. Тому майстру масажу важливо зробити тест на корінцевий синдром. Як що корінцевий синдром підтвердиться, тоді бажано зробити МРТ та працювати з лікарями  над досягненням результату резорбції грижі міжхребцевого диску. Потім можна звернутися до майстра масажу. Він позбавить від спастики у м’яких тканинах, яку накоїла грижа міжхребцевого диску.

Беручи до уваги ці аспекти можливих причин болю у спині та довколишніх регіонів можна вибрати найкращий шлях до одужання!

Можливо вас зацікавить: Масаж спини Харків / Лікувальний масаж у Харкові / Вартість масажу

 

Статті