Синдром грушоподібного м’яза
Синдром грушоподібного мʼяза - це сукупність симптомів, пов’язаних з компресією сосудів та нервів у зоні грушоподібного м’яза. Для цього сидрома характерні хворобливі відчуття у сідницях, задньої групи м’язів на стегні, порушення чутливісті шкіри, слабкість м’язів у нижніх кінцівках та інші симптоми.
При синдромі грушоподібного м’яза регіон болю знаходиться в сідничній області. Але ця зона болить та “ниє” при ІНШИХ ПРОБЛЕМАХ. А саме:
При проблемі в попереку (“молода грижа” або протрузії)
При проблемі в крижовому суглобі. Біль ірадює в область сідниці та посилюється під час сидіння та вставання. Ця проблема часто зустрічається у жінок, що народили. У чоловіків та жінок, які вели неактивний, сидячий спосіб життя.
При травмах, що виникли під час падіння на криж
При проблемах у тазостегновому суглобі. Болі в основному ранкові, важко ставати на ногу, біль локалізується у передній частині стегна, у колінах, у паху.
Причини болю у грушеподібному м’язі
- Постійні болі у спині
- Після гриж та протрузій, які були у минулому, при хворому тазобедреному суглобі (коксоартроз)
- Грушоподібний м’яз є одним з головних елементів стабілізації тазу. Якщо не задіяні всі групи сідничних м’язів, тоді вони починають “вимикатись”, бо робляться дуже слабенькими. А грушободібний м’яз “бере” на себе все навантаження, як єдиний стабілізатор тазу і тому знаходиться у постійному гіпертонусі.
Як позбутися синдрому грушеподібного м’язу?
- Фізичні вправи (навантаження на сідничні м’язи + їх розтяжка
- Іглорефлексотерапія
- Лікувальний масаж. У процесі масажу розслабити відвідний тракт, мобілізувати задню поверхню стегна, пропрацювати короткі ротатори стегна(грушеподібний, верхній близнюковий, внутрішній запірний, нижній близнюковий, квадратний м’яз стегна, зовнішній замикаючий), розслабити квадратний м’яз попереку