Причини болю у спині
Практично кожна людина стикається з болями в спині, які можуть змінюватись по локалізації, інтенсивності та симптомам, але завжди доставляють значний дискомфорт. Ці болі можуть бути сигналом про розвиток різних захворювань та здатні швидко змінити звичний спосіб життя.
Як правило, біль у спині виникає у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, таких як офісні працівники, домогосподарки, фрілансери та водії. Однак, болі також часто зустрічаються у людей із щоденними високими фізичними навантаженнями, наприклад, у вантажників, монтажників та ремонтників. В обох випадках причини можуть бути пов'язані з неправильною поставою, недоліком фізичної активності або надмірною напругою м'язів.
Про симптоми болю у спині
Основні причини болю в шиї
У наш час біль у шиї є досить поширеною проблемою серед пацієнтів різного віку. Для її появи іноді досить тривалого перебування в положенні сидіння або використання крісла з незручною спинкою. Однак у ряді випадків болі в шиї можуть бути зумовлені різними патологічними станами, такими як остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків, артрит, а також спазми м'язів. Неправильна постава, стрес та малорухливий спосіб життя також можуть сприяти розвитку дискомфорту та болю у шиї. Важливо розуміти, що своєчасна діагностика та правильне лікування можуть значно покращити якість життя пацієнтів, які страждають на цю проблему.
Симптоми болю у шийному відділі
На підставі скарг пацієнтів можна виділити п'ять основних різновидів симптоматики шийного болю:
Історія масажу
Цікава історія виникнення слова “масаж”. Так одні автори вважають, що воно має арабське походження “mass” або “masch” - “ніжно давити, торкатися”, інші – від грецького “masso” - “стискати руками”, треті – від латинської “massa” - “прилипаючий до пальців”. Усі три варіанти мають загальну тему - “вплив на тіло руками”.
В багатьох культурах Землі здавна визначають велику користь від масажу. Про його застосування навіть говорится у Біблії (Естер 2:12, V століття до н.е. Перська Імперія) Також у Китаї та Індії деякі види масажу грають досить важливу роль у їх традиційній медицині. У Китаї про масаж згадується з III-го тисячоліття до н.е., а у Індії – з VII-го століття до н.е. Прийоми Європейського масажу були систиматизовані на початку XIX століття Пером Хенриком Лінгом (швецький терапевт, вчений, викладач та засновник шведської системи гімнастики та масажу), який розробив систему масажу, відому зараз, як швецький масаж.
Цікаво, що у Індії та Китаї масаж виконували тільки священослужителі. До масажу відносились, як до необхідної та обов’язкової процедури яка збереже здоров’я людям. Тому в цих країнах були засновані школи масажу, в яких навчались різним прийомам та технікам масажу. У Давньому Китаї були закладені витоки профілактичної медицини. Практично у всіх провинціях Китаю були створені лікувально-гімнастичні школи, в яких готували фахівців з масажу та лікувальної гімнастики.
В країнах Америки та Африки до масажу ставились не так серйозно тому обходились примітивними прийомами.
А в Єгипті масаж обов'язково поєднували лазнею. З лазні ніхто не виходив поки не зробе масаж. Розпарену людину розтирали, розтягували, м’яли, давили на усі частинки тіла по відомим на той час прийомами масажу.
Як бачимо, масаж протягом століття не втрачав свою популярність. Навпаки з’являлось та продовжує з’являтися безліч різноманітних підходів, прийомів, технік на всіх континентах та островах.
Можливо вас зацікавить: Масаж спини Харків / Лікувальний масаж у Харкові / Вартість масажу
Коли потрібно робити або не робити масаж спини?
Наше тіло це дивна за геніальністю інженерна конструкція. Пропорції, розміри органів, час народження нових клітин, час метаболізму, час передачі сигналів (подразників) та час реакцій на них ...– заворожують своєю точністю та бездоганністю.... ВСЕ розраховано так, щоб конструкція (тіло людини, її розум) надійно функціонувала за певних умов, мала змогу виконувати величезну кількість різноманітних рухів, була здатна мислити, творити, приймати рішення та бути вдячною своєму геніальному Інженеру-життєдавцю!
Зосередимо нашу увагу на спині. Тому що запит на масаж спини – найбільший.
Спина втомлюється від великого та тривалого навантаження на одні мʼязи та мінімальне навантаження на інші м’язи. З’являються “сліпі м’язові зони” для нервової системи.
Групи м’язів, які рідко використовуються конструкцією (людиною), нервова система зупиняє задіяти. Відбувається стійке усунення акцентів фізичного навантаження отже і фізичних реакцій. Згодом формується “інша функціональна система” з безліччю компенсацій. І все за для того, щоб конструкція продовжувала нормально функціонувати.
Завдання масажиста на цьому етапі – з’ясувати, які мязи “працеголики”, а які “ледарі”. Потім вибудовувати алгоритм та послідовність використання різноманітних технік масажу спини.
Геріатричний масаж
Геріатричний масаж призначений для вирішення конкретних потреб людей похилого віку.
Що означає геріатрія? В перекладі з латинської - “старець+лікування”.
Ця наука вивчає захворювання людей літнього віку, основи профілактики, діагностики та реабілітації.
У масажі для людей похилого віку (геріатричний масаж) використовуються ніжні та легкі масажні техніки. Вони можуть включати пасивне розтягування, щоб допомогти м’язам працювати, не викликаючи великого навантаження, також м’які артикуляційні та мобілізаційні рухи. Цей підхід має допомогти збільшити циркуляцію крові, знизити рівень депресії, зменшити біль у суглобах та збільшити в них рухомість, зняти скутість з ходи та покращити рухомість нижніх та верхніх кінцівок.
Оскільки старість не уникнути, геріатричний масаж, може стати дуже корисним для підтримки комфорту у рухах та покращенні самопочуття в цілому, на скільки це можливо для відповідного віку. Цей масаж потужний помічник у боротьбі з численними виникаючими симптомами через старіння.
Увага!!! Перш ніж почати робити геріатричний масаж, будь ласка, обов’язково отримайте дозвіл у свого сімейного лікаря. Бо геріатричний масаж має протипоказання.